Drodzy Rodzice,

witam Was w nowym roku szkolnym 2015/2016!

Wakacje dobiegły końca, czas wrócić do dobrych nawyków- systematycznych, rzetelnych ćwiczeń logopedycznych z Waszym dzieckiemJ Gratuluję tym, którym podczas dwóch miesięcy letniego wypoczynku, udało się motywować swoje dziecko i choć od czasu do czasu utrwalać z nim ćwiczone głoski!

Nowym rodzicom wyjaśnię, a tym z którymi jestem w stałym kontakcie od zeszłego roku- przypomnę, jak wygląda procedura zakwalifikowania się dziecka na zajęcia logopedyczne. Oczywiście –dzieci, które w zeszłym roku szkolnym nie ukończyły terapii logopedycznej ( nie dostały dyplomu)-nadal, bez ponownej diagnozy będą uczęszczały na zajęcia.

Pierwsze tygodnie września przeznaczone są na przeprowadzenie przesiewowego badania mowy, podczas którego sprawdzam czy rozwój mowy waszych dzieci jest prawidłowy; następnie-u tych dzieci,  u których stwierdziłam jakieś nieprawidłowości-opóźnienia, zakłócenia, wady-przeprowadzam w waszej obecności pełną diagnozę logopedyczną-która obejmuje wywiad z rodzicem (warto zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, przypomnieć sobie jak przebiegała ciąża, poród, jak dziecko rozwijało się od początku życia- z naciskiem na rozwój mowy). Po przeprowadzeniu wszystkich diagnoz-rodzice dzieci zakwalifikowanych na terapię dostaną informację z terminem zajęć dziecka.

Na zajęcia potrzebne będą zeszyty (dowolny format, grubość) i teczki. Na pierwsze zajęcia zapraszam dzieci wraz z rodzicami, w celu podpisania zgody na uczęszczanie dziecka na zajęcia oraz przede wszystkim przekazanie sposobu pracy z dzieckiem w domu;  później w toku terapii i trwania roku szkolnego także na pewno się spotkamy, by omówić postępy, trudności, przekazać kolejne ćwiczenia.

Liczę na dobrą współpracę oraz w razie jakichkolwiek pytań, problemów, wątpliwości- zapraszam do gabinetu (s. nr 5)- znajdziemy rozwiązanie!  Godziny mojej pracy –po ustaleniu planu pojawią się na stronie, a także w szkole na tablicy informacyjnej.

Życzę wszystkim  udanego roku szkolnego!

mgr Weronika Stasicka

logopeda, pedagog