Egzamin ósmoklasisty, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

SZKOŁA PROWADZI REKRUTACJE UZUPEŁNIAJĄCĄ DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2020/2021. LICZBA WOLNYCH MIEJSC - 2.

Szanowni Rodzice uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021

informujemy, że spotkanie z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami pierwszoklasistów odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia 2020. Podczas tego spotkania zostaną Państwu przekazane wszystkie niezbędne informacje dotyczące nauki w szkole. Tradycyjnie poprosimy również Państwa o wskazanie najbliższego przyjaciela dziecka. Postaramy się uwzględnić Państwa sugestie podczas podziału na klasy. Ważne informacje np. wyprawka ucznia klasy znajdują się w zakładce Klasa I 2020/2021.

Beata Hellwig- dyrektor szkoły

E-lekcje

Przypominam, że stale działa nasze pogotowie telefoniczne: 606 134 481 (psycholog), 606 129 483 (logopeda) lub 782 036 615 (świetlica). Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy to napisz do nas lub zadzwoń. Jeżeli nie odbierzemy, na pewno oddzwonimy.

Propozycje dla uczniów i nauczycieli - Pasma edukacyjne

Dyktanda-ćwiczenie ortografii

Zestawy powtórzeniowe do egzaminu ósmoklasisty - Cenralna Komisja Egzaminacyjna

Matematyczne ZOO

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego-Karta Rowerowa

Krzyżówki historyczne

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, nauka w szkole jest prowadzona zdalnie;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.

Beata Hellwig

Zamieszczamy wzór dokumentu zasiłku opiekuńczego. Rząd planuje rozszerzenie grupy osób, którym przysługuje specjalny zasiłek w związku z koniecznością opieki nad dziećmi w czasie, gdy zamknięte będą szkoły i przedszkola. Obecnie mogą na niego liczyć tylko rodzice dzieci do ósmego roku życia. Okresu wypłaty dodatkowego zasiłku nie wlicza się do wcześniej obowiązujących limitów przy wypłacie zasiłku. Zgodnie z nimi w ciągu roku zasiłek opiekuńczy przysługuje przez 60 dni, jeżeli rodzic opiekuje się zdrowym dzieckiem do lat 8 lub chorym dzieckiem do lat 14, w tym także dzieckiem niepełnosprawnym w tym wieku. Na dziecko niepełnosprawne, które ukończyło 14 lat, ale nie ukończyło 18 lat zasiłek przysługuje przez 30 dni.

Proszę pamiętać, że rodzicom dzieci, które nie uczęszczały dotychczas do żłobka/przedszkola/szkoły, takie świadczenie nie przysługuje. Jest ono związane z zamknięciem w/w placówki.

DO POBRANIA
wzór dokumentu zasiłku opiekuńczego

oto opowieść naszej szkoły.  Przeczytajcie...

Urodziłam się w 1912 roku. Niektórzy będą się oburzać, że piszę urodziłam się. Więc dobrze, pojawiłam się na świecie w 1912 roku. Nazywam się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie, ale nazywają mnie też ”Szkołą na Strzelnicy” lub po prostu „Dwójką”. Mam też imię, ale o tym opowiem później. Mój adres to Katowicka 47, ale stałam też przy Kattowitzer Straße oraz przy ulicy Armii Czerwonej i powiem Wam, wcale się nie przeprowadzałam. Moja historia jest częściowo historią Śląska i ludzi, którzy mieszkali w mojej okolicy.  Ale zacznę od początku...   Zapraszamy do przeczyania historii Dwójki (całość w zakładce "Rechtory i szkolnioki").

"Ucz się i rozwijaj wszechstronnie, by poznać siebie i innych, a znajdziesz swoje miejsce w świecie."

SP2 w PszczynieJesteśmy szkołą

• pomagającą dzieciom w pełnym rozwoju
  • zapewniającą równość szans
  • prowadzącą szeroki zakres działań, dzięki którym dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniom szkoły gimnazjalnej