Mistrzostwa Pszczyny

w Pływaniu

Drużynowym

21 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 15 w Jankowicach odbyły się Mistrzostwa Pszczyny w Pływaniu drużynowym.  Do zawodów wystąpiło pięć szkół: SP 4, SP 10 SP 15 SP 18 i oczywiście nasza „Dwójka”. W zawodach startuje po dwóch uczniów z klasy III, IV, V i VI.  Zawodnicy z klas III i IV pływają klasykiem, kraulem i grzbietem (każdy jednym stylem) a zawodnicy klas V i VI klasykiem, kraulem, grzbietem oraz delfinem na dystansie 50 m. Na końcu rozgrywana jest sztafeta 8x50 m. osobno punktowane są dziewczęta a osobno chłopcy. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli:

Dziewczęta: Ania Duda, Alicja Mąka, Julka Skura, Zosia Ulczok, Małgosia Kiecok, Bernadeta Bałuch, Joasia Skrzypczyk, Zosia Dawczyńska.

Chłopcy: Olek Szary, Karol Bałuch, Karol Zemczak, Franek Kocur, Bartek Januszewski, Kuba Skrobol, Jasiu Marks, Kuba Kiecok.

Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:

I miejsce – SP 15 Jankowice

II miejsce – SP 2 Pszczyna

III miejsce – SP 10 w Piasku

IV miejsce – SP 18 w Pszczynie

V miejsce – SP 4 w Pszczynie

Klasyfikacja końcowa wśród chłopców:

I miejsce – SP 15 w Jankowicach

II miejsce – SP 4 w Pszczynie