Zajęcia otwarte z języka francuskiego 27 września 2018r.

W czwartkowe popołudnie, w naszej szkole można było usłyszeć francuskie rozmowy i śpiewy. Wszystko to za sprawą uczniów klas ósmych, którzy przygotowali występ dla swoich Rodzin. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i językowe.

Mogliśmy spotkać samego Napoleona Bonaparte, charyzmatyczną Coco Chanel oraz najpiękniejsze modelki, prezentujące wieczorową kolekcję Haute Couture. Podsłuchaliśmy o czym mówią piękne Paryżanki będąc „au café” i jakie ciekawostki opowiadają paryscy taksówkarze. Przyglądaliśmy się grze w „boules” oraz podziwialiśmy przy pracy wyśmienitego kucharza ze szkoły Cordon Bleu!

Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z Rodzicami rozwiązali quiz językowy i skosztowali specjałów kuchni francuskiej.

Remerciements.

Serdecznie podziękowania kieruję do pana Andrzeja Grynpeter za wykonanie wspaniałych fotografii. Merci beaucoup Monsieur.

Beata Folek