28 lutego 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Pszczynie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników" dla uczestników powiatu pszczyńskiego. W rywalizacji znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z klas I-IV i V-VIII ze szkół, które uzyskały w I etapie powyżej 80% punktów. Uczestnicy pisali godzinny test ze znajomości treści książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" J. Bednarek oraz „Pan Samochodzik i niesamowity dwór" Z. Nienackiego. Do kolejnego etapu – półfinału wojewódzkiego – mogła przejść tylko jedna drużyna z powiatu z danej kategorii wiekowej.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książek poleconych do przeczytania. Zespół w kategorii kl. I-IV w składzie: Marta Sztoler, Magdalena Jaworska, Emilia Tulaja zajął I miejsce w powiecie i tym samym awansował do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca 2019 r. w Katowicach. Zespół w kategorii kl. V-VIII w składzie Natalia Uchyła, Klaudia Pękała, Maja Bronowska zajął III miejsce w powiecie.

Uczestnicy półfinału wojewódzkiego czytają książkę Sabine Stading pt. „Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary-mary".