Śniadanie daje moc w barwach narodowych

100-lecie Odzyskania Niepodległości


         Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Daje nam energię i pozwala na bardzo sprawne wykonywanie codziennych obowiązków. Kulinaria mają znaczenie nie tylko w naszym życiu powszednim, ale również w literaturze.

 „Śniadania czas nastaje, tedy dania wnoszą.
Tadeusz z Zosią gości więc na ucztę proszą...”

         Nawiązując do fragmentu epopei narodowej „Pana Tadeusza” opisującej śniadanie w Soplicowie,  9 listopada 2018 roku w naszej szkole dzieci wraz z nauczycielami przygotowały swoje śniadania w barwach narodowych. Była to kolejna edycja akcji „Śniadanie daje moc”.

         Śniadanie miało bardzo uroczysty charakter. Było okazją do podzielenia się radością związaną ze Świętem Niepodległości.

Wspólne spożywanie posiłków to świetny sposób na spędzenie razem czasu i podtrzymanie tradycji narodowych.

mgr Gabriela Skrzypska

mgr Agnieszka Czernecka