W dniu 30 września 2017 roku uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wzięli udział w XIX Górskim Rajdzie Pieszym Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego „Beskid Śląski – Do źródeł Olzy”, organizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej oraz Koło Przewodników PTTK w Pszczynie.
      Nasze dwie drużyny "Wędrowne muflony" i  "Zwinne jaszczurki" wędrowały trasą z Wisły Czarne przez Baranią Górę, Schronisko PTTK na Przysłopie, Pietraszonkę do Istebnej. Trasa rajdu miała długość około 18 km. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i podziwianiu beskidzkich krajobrazów w złotej, jesiennej szacie.
       Po przybyciu wszystkich drużyn na metę rajdu został przeprowadzony quiz na temat Beskidu Śląskiego oraz zasad bezpiecznego poruszania się w górach. Drużyna w składzie: Łukasz Baran, Dawid Duda i Dariusz Konior zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Imprezę zakończyło biesiadowanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.
     Mamy nadzieję, że udział w tegorocznym rajdzie zaszczepi w młodych sercach miłość do górskich wędrówek oraz nawyk aktywnego spędzanie wolnego czasu.     Sonia Łopuszyńska- Wiatr
Lidia Pośpiech