Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie, Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury podjęły współpracę w ramach projektu Erasmus + "Pixels on Tour". Koordynatem projektu jest GIP FIPAG - le Groupement d’Intéret Public de l’Académie de Grenoble oraz Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur w Wodzisławiu Śląskim.

Miastami partnerskimi projektu są:

Almada - Grenoble- Ivano-Frankivsk- Pavia- Pszczyna

  • Francja

Académie de Grenoble – Rectorat - Grenoble

http://www.ac-grenoble.fr

  • Portugalia

Agrupamento de Escolas Emilio Navarro -Almada

http://esen.pl

 Eagle Intuition – Centro de Formação – Quinta de Conde

www.ei.edu.pt

  • Ukraina

D.O.M. 48.24 NGO – Ivano-Frankivsk

http://dom4824.org/

  • Włochy

Centro educazione ai media – Pavia

www.educazionemedia.it

  • Polska

Polskie Stowarzyszenie – Europa Języków i Kultur – Wodzisław Śląski

www.frankofonia.pl

Projekt obejmuje kilka zadań, które wykonują uczniowie wszystkich partnerskich krajów.

  1. Zadanie pierwsze polegało na sfotografowaniu w swojej najbliższej okolicy miejsc i sytuacji, które wywołują u uczniów zdziwienie lub zaskoczenie. Integralną częścią pierwszego zadania były warsztaty z fotografem, podczas których uczniowie dowiedzieli się, na co trzeba zwracać uwagę, robiąc zdjęcia oraz mogli „pod okiem fachowca” udoskonalić własne prace.

  2. Zadanie drugie projektu opiera się na współpracy z rówieśnikami z krajów partnerskich Francji, Portugalii, Ukrainy oraz Włoch. Uczniowie będą nie tylko udoskonalać swoje umiejętności fotograficzne, ale również rozwijać swoje kompetencje kluczowe. (porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz świadomość i ekspresja kulturalna).

  3. Zadanie trzecie. Już wkrótce……..

Dwójka dziękuje Pani Renacie Klimek-Kowalskiej, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia - Europa Języków i Kultur za wsparcie i merytoryczną pomoc.

Beata Hellwig

Arkadiusz Wciślak