XVII Spotkania z Profilaktyką w naszej szkole.

Po raz siedemnasty w naszej szkole spotkały się drużyny ze szkół gminy Pszczyna, aby podjąć wyzwanie w konkursie profilaktycznym. Tegoroczna edycja, która odbyła się 27 lutego w naszej szkole, przebiegała pod hasłem „Dopalacze zabijają”. Dostęp do narkotyków jest problemem i jednocześnie zagrożeniem dla młodych ludzi nie tylko z uwagi na skutki zdrowotne, rodzinne i społeczne. Wszechobecna w środowisku szkolnym opinia o tzw. „nieszkodliwości” tych substancji tworzy negatywny mit, którego efektem jest wzrastające zainteresowanie tego typu środkami, a w konsekwencji zwiększa się liczba ludzi młodych, którzy popadają w uzależnienie, bądź stają się osobami współuzależnionymi. Odpowiadając na problem społeczny jakim jest używanie tych substancji, myślą pezwodnią konkursu była profilaktyka stosowania dopalaczy. 10 szkół w trzech konkurencjach zmagało się w profilaktycznych wyzwaniach. Plakaty przygotowane przez młodzież były bardzo pomysłowe, a hasła na miarę kampanii reklamowych. Medaliony wykonane zostały w mistrzowski sposób. Wiedzę w zakresie przeciwdziałania stosowania dopalaczy młodzież podkreśliła w debacie. Komisja konkursowa miała niezły orzech do zgryzienia ze względu na wysoki poziom prac.Po obradach ogłoszono wyniki: wygrała drużyna z SP nr 16 w Studzienicach. Tuż za nią uplasowali się uczniowie z SP nr 18 w Pszczynie. Trzecie miejsce przypadło grupie z SP nr 3 w Pszczynie Stara Wieś.

Gratulujemy i życzymy równie udanej zabawy w następnym roku!

Wszystkim uczniom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział. Komisji konkursowej dziękujemy za wytężoną pracę! Cały konkurs nie miałby szans istnienia bez wsparcia pani Moniki Gazdy z Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Urzędzie Miasta – składamy serdeczne podziękowania .

Zapraszamy za rok, a to już niedługo…

Wszyscy zainteresowani fotograficzną relacją z naszej imprezy – prosimy odwiedzać oficjalny profil Szkoły Podstawowej nr 18 na Facebook’u – tam zamieszczone są zdjęcia autorstwa pana Olka Byrskiego. Panie Olku – dziękujemy!

Link do zdjęć

Iwona Ficek – Jarczok