„Nie dokarmiaj smoga - żarty się skończyły!”

             31 października odbyło się spotkanie uczniów klas VI-VIII z przedstawicielami ruchu lokalnego „Nie dokarmiaj smoga”. Spotkanie prowadzili Pani Aleksandra Antes – Szewczyk, Pani Mirela Swoboda oraz Pan Marcin Bienioszek. „Nie Dokarmiaj Smoga” prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, mającą edukować mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko o skutkach zanieczyszczania powietrza. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodzieży na problem smogu w Pszczynie i okolicach, zainteresować ich problemem i przez to wpływać na ich sposób myślenia. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego i w jaki sposób działa ruch,  jak wygląda obecny stan zanieczyszczenia Pszczyny i regionu, co można robić, aby przeciwdziałać takiej skali zagrożenia smogiem. Prowadzący odpowiadali na pytania młodzieży – młodzi ludzie mają świadomość problemu i chcą przecwdziałać istniejącemu zagrożeniu zanieczyszczeniem.  Przerowadzone zebranie było jednym kilku zaplanowanych działań  w ramach nadchodzącego w listopadzie Tygodnia Edukacji Globalnej 2019, który w tym roku przebiega pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”. Spotkaniem tym chcieliśmy podkreślić, że wysiłek na rzecz ratowania klimatu musi mieć charakter globalny i solidarny. 

Katarzyna Janik

Agnieszka Czernecka

Gabriela Skrzypska