Nauczyciel też uczeń – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie rozpoczyna przygodę z projektem Eramus+, która potrwa do 2021 roku.

W ramach międzynarodowej współpracy nasi nauczyciele wezmą udział w dwóch szkoleniach na terenie Hiszpanii -  Kluczowe umiejętności współczesnego nauczyciela iNauczyciel jako trener, mentor, coach.

Uczestnictwo w programie będzie miało swoje odzwierciedlenie w wielu obszarach i przyniesie niewymierne korzyści. Nie tylko poprawi umiejętność zarządzania, podniesie kwalifikacje pracowników - w tym językowe czy wskaże nowe narzędzia i metody nauczania, ale wpłynie także na organizację zajęć i sposób uczenia się.

Miejmy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie szkoła nawiąże długotrwałe kontakty międzynarodowe i tym samym zaistniej w środowisku lokalnym jako placówka o statusie europejskim.