WYCIECZKA NA WARSZATY MALOWANIA BOMBEK

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego klasy piąte postanowiły już się do nich przygotować. Aby to zrobić, wybrały się na wycieczkę do Bębła na warsztaty malowania bombek choinkowych.

Uczniowie zamienili się w młodych artystów i przepięknie udekorowali swoje bombki. Mieniły się one kolorami tęczy i skrzyły się pięknym kolorowym brokatem. Każda bombka była inna, pokazywała niezwykły talent plastyczny naszych uczniów. Były choinki, bałwany, prezenty , a nawet przepiękne zimowe krajobrazy.

Potem przyszedł czas na obejrzenie filmu, w jaki sposób powstają bombki i jak są ozdabiane. Dowiedzieliśmy się ile pracy trzeba włożyć, aby powstała taka piękna choinkowa ozdoba. Później przyszedł czas, abyśmy mogli naocznie się przekonać jak wygląda proces produkcji, malowania i pakowania, ponieważ mogliśmy zwiedzić zakład.

W oczekiwaniu na nasze małe arcydzieła, mogliśmy zrobić zakupy w firmowym sklepiku pełnym przepięknie zdobionych bombek. Były piłki, anioły, zwierzątka i wiele innych, aż trudno było się zdecydować, którą z ozdób wybrać na pamiątkę.

Na koniec zabraliśmy nasze prace i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Teraz na naszym świątecznym drzewku możemy powiesić  własnoręcznie pomalowaną bombkę.