W dniu 27 stycznia 2020 roku w naszej szkole został podsumowany Szkolny Konkurs Wiedzy pt. „Co wiem o HIV/AIDS?”, skierowany do uczniów klas VII i VIII. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów. Była to już 4 edycja konkursu. Głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat HIV i AIDS oraz zwiększenie świadomości na temat tego problemu, a dzięki temu zmniejszenie liczby zakażeń wirusem. Przedmiotem konkursu było wykazanie się wiedzą na temat HIV i AIDS, a młodzież miała za zadanie rozwiązać test składający się z 15 pytań dotyczących problematyki HIV/AIDS. Komosja konkursowa przyznała następujące miejsca:

klasy VII

• ·I miejsce: Paweł Bienioszek
  • ·II miejsce: Kinga Maj
  • ·III miejsce: Maksymilian Kiecka
  • ·wyróżnienia: Julia Kraus, Aleksandra Utrata

klasy VIII

• ·I miejsce: Zofis Ulczok, Dominika Zachara, Karolina Więcek
  • ·II miejsce: Hanna Kielan, Marta Wowra, Jakub Skrobol
  • ·III miejsce: Natalia Brudny, Kinga Tomża

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody, materiały edukacyjne oraz gadżety z logo kampanii na rzecz walki z HIV/AIDS.

Poziom wiedzy i przygotowania uczestników do konkursu na tym etapie był bardzo wysoki. Tym samym mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu będą w środowisku rówieśników  szerzyć świadomość zagrożeń związanych z AIDS oraz będą propagować bezpieczne zachowania pozwalające uniknąć zakażenia wirusem HIV. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

mgr Agnieszka Czernecka

pedagog szkolny