„Dwójka” najlepsza

w koszykówce chłopców

25.01.2017 w naszej szkole odbyły się zawody w koszykówce chłopców klas VI. W zawodach wzięło udział pięć pszczyńskich szkół: SP 1; SP 2; SP 4; SP 16 i SP 18. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” więc przeprowadzono dziesięć meczy a każda szkoła zagrała cztery.

Nasi chłopcy rozpoczęli rywalizacje od meczu ze szkołą nr 1. Mecz zakończył się wynikiem 23 : 9.  Następny mecz z SP 18,  miał nieco dramatyczny przebieg. Po przykrym wypadku naszego rozgrywającego Kamila, mecz stał się nerwowy i bardzo chaotyczny ale ostatecznie zwycięstwo przypadło naszej drużynie: 7 : 4.  Kolejne mecze to mecz z SP 4 zakończony wynikiem 28 : 10  i mecz z SP 16, który zakończył się rezultatem 28 : 9.

W końcowej klasyfikacji nasi chłopcy zajęli  I miejsce  i zakwalifikowali się do następnego etapu, którym są zawody powiatowe a odbędą się w Pawłowicach 21 marca 2018 r.

Nasza mistrzowska drużyna:

•    MAREK ŚWIERCZEK
  •   MICHAŁ KOMAR
  •   JAKUB MACHULAEC
  •   KAROL KRAWCZYK
  •   JAKUB SKROBOL
  •   KAMIL BÖHM
  •   ŁUKASZ JELEŃ
  •   FRANEK KOCUR
  •   DAWID BIENIEK
  •    JAKUB KURPAS

Gratulujemy naszym chłopakom historycznego sukcesu i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji Laughing

Katarzyna Grabowska

24 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 w Czarkowie odbyły się również Mistrzostwa Pszczyny w minikoszykówce dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięły szkoły  SP 1, SP 2, SP 4, SP 6 i SP 18. Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki:

• Zofia Ulczok
  • Karolina Więcek
  • 3.Oliwia Pyrtek
  • Dominika Zachara
  • Nina Ślązak
  • Kinga Tomża
  • Stępień Emilia
  • Nina Kuś
  • Weronika Krajewska
  • Natalia Poczkajska
  • Hanna Kamińska
  • Roksana Grygierczyk

Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym", nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Sylwia Machoń