Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpieczna +” i nawiązywała do rządowego programu wspomagającego organizację bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.  Celem edycji było uwrażliwienie dzieci na czynniki zagrażające współczesnej cywilizacji: smog, dym tytoniowy oraz ukazanie ich  zgubnego wpływu na życie człowieka.

21 marca 9 drużyn stanęło do zmagań konkursowych. Tradycyjnie zadania konkursowe były trzy: „Machina do...” - walki z zanieczyszczonym powietrzem przez dym tytoniowy, smog, projekt piktogramu oznaczającego walkę z zanieczyszczonym powietrzem oraz propozycja recepty „Jak rzucić palenie?”.

Uczestnicy  wykazali się znajomością tematu, a poziom prac plastycznych wprawił w niezłe tarapaty komisję konkursową. Ostatecznie wyłoniła zwycięzców: miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 14 w Studzienicach, miejsce II – Szkoła Podstawowa nr  18 w Pszczynie, miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Nagrodami były bony upominkowe do zrealizowania w księgarni Czartak – wierzymy, że dzieci czytają książki!

Wszystkim uczniom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział. Komisji konkursowej dziękujemy za wytężoną pracę! Cały konkurs nie miałby szans istnienia bez wsparcia pani Moniki Gazdy z Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Urzędzie Miasta – składamy serdeczne podziękowania .

Zapraszamy za rok, a to już niedługo…

Wszyscy zainteresowani fotograficzną relacją z naszej imprezy – prosimy odwiedzać oficjalny profil Szkoły Podstawowej nr 18 na Facebook’u – tam zamieszczone są zdjęcia autorstwa pana Olka Byrskiego. Panie Olku – dziękujemy!

https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-Osiemnastka-Pszczyna-829929 350413077/photos/?tab=album&album_id=1870622336343768

Iwona Ficek – Jarczok

Agnieszka Czernecka