W dniu 1 czerwca radośnie obchodziliśmy święto Najważniejszych Ludzi na Świecie – Dzieci! W naszej szkole miał miejsce heappening z tej okazji – świętowaliśmy pod hasłem Dzień Przyjaciela. Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji. Heappening rozpoczął się od Biegu dla Przyjaciela. Wszyscy uczniowie przygotowali Dar dla Przyjaciela -  serca, pięknie przyozdobione, z umieszczoną sentencją o przyjaźni. Trzymając serca w dłoniach, dzieci przebiegły dwa okrążenia. Było to fajne doświadczenie, tym bardziej, że w biegu brali udział nauczyciele. Następnie wszystkie serca zostały włożone do kosza, z którego każdy mógł wybrać serce dla siebie. Część uczniów zadeklarowało chęć podarowania swoich serc Marzycielskiej Poczcie. Akcję prowadziła pani Monika Mazurczyk. Polegała ona na pisaniu listów do chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać listy i kartki – to ich sposób na walkę z chorobą. Wspaniały Dar dla Przyjaciela! Dzieciaki ustawiły się w jedno ogromne serce, co uwiecznił na zdjęciach pan Michał. To duże serce to przesłanie dla wszystkich dzieci, z przyjacielskim pozdrowieniem. Młodsze dzieci wypuszczały w powietrze czerwone baloniki na znak jedności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Ważne miejsce w tym dniu odgrywała promocja wolontariatu pod hasłem „Jak nie ty to kto”, który prowadzi pani Ela Gorczaty. To także dowód na wsparcie i okazywanie przyjaźni. Panie Iwona Jarczok i Bożena Maciejok przy wsparciu pana Arka Wciślaka zorganizowali pokaz latawców, które wykonali uczniowie. Liczne rozgrywki sportowe uatrakcyjniły ten dzień – program przygotowały pani Kasia Grabowska i pani Sylwia Machoń. Panie kucharki przygotowały pyszny poczęstunek – gofry i koktajl.

Dzień spędziliśmy wspaniale, pozytywne uczucia dodawały energii. Czuliśmy, że zrobiliśmy razem coś fajnego! Wiemy, że być przyjazną szkołą to być przyjacielską szkołą! Wszystkim, którzy włączyli się do akcji – pani Dyrektor, nauczycielom, obsłudze i przede wszystkim Najważniejszym Ludziom na Świecie – serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z imprezy – zdjęcia pani Kasia Janik i pan Michał Pala – serdecznie dziękujemy!

Gabriela Skrzypska

Agnieszka Czernecka